NONSTOP myčka Poděbrady - Odřepsy

25 let s Vámi Pneu Černý Šafránek Jsme tu pro Vás 24 hodin.
Autoservis Poděbeady Pneuservis Poděbrady Čerpací stanice Poděbrady Myčka Poděbrady

Proč automobil nemýt ručně?

Současný řidič nechává svůj automobil odborně umývat v technicky vyspělých mycích linkách a nepoužívá houbu, hadr nebo kartáč. Ručně prováděné mytí způsobuje škody, které se již nedají jednoduše opravit. Vědci z Technické univerzity v Mnichově zkoumali, jak ruční a strojní mytí působí na lak a karosérii a došli k zajímavým výsledkům:

RUČNÍ MYTÍ

Interferenční mikroskop zřetelně odhaluje poškození laku ručním mytím. Po zvětšení umývané plochy jsou vidět na laku zřetelné stopy, které vznikají nepravidelnými pohyby a smýkáním nečistot po laku. Na hladkých plochách také vznikají vlivem nepravidelného přítlaku kráterové oblasti, přes které se naruší karosérie a začne rezivět.

STROJNÍ MYTÍ

po sobě zanechává jemné a rovnoměrné obnažení laku. Mycí zařízení udržují konstantní přítlak kartáčů, a pokud jsou žíně udržované, je jejich působení na karosérii vozidla minimální (obr. 3). Střídání ručního a automatického strojního mytí je ještě kritičtější, neboť vznikají dva úplně rozdílné druhy poškození laku - hluboké nepravidelné rýhy a rovnoměrné obnažení kartáči mycí linky. Karosérie je tak ještě náchylnější k proreznutí.

PŘED ZAPOČETÍM MYTÍ

se přesvědčte, že žíně u kartáčů jsou na koncích roztřepené. V případě neroztřepeného konce může dojít k poškrábání laku ostrými konci. Také čistá mycí linka, čisté kartáče, jsou vizitkou kvalitního mytí.

PEČLIVĚ VYBÍREJTE MYCÍ PROGRAM

Na silně znečištěná vozidla (bahno, nalepený písek, hrubý prach atd.) vždy použijte tlakové předmytí. Vyhnete se tak poškrábání laku. V opačném případě jsou hrubé nečistoty smýkány po laku, na němž zanechajízřetelné poškození.

V zimě doporučujeme mytí 2x týdně s horkou pěnou, tlakovým předmytím a mytím podvozku. Jen tak dokonale odstraníte sůl z ohybů, hran a spodku vašeho vozu.

Horký vosk ochraňuje vozidlo před účinky povětrnostních vlivů a částečně i před ulpíváním nečistot. Doporučujeme jej aplikovat na vozidlo minimálně jednou za 14 dní.

Provozní doba:
Po - Ne0.00 - 24.00
PNEU Černý-Šafránek s.r.o.

Mycí linky které myslí - technologie mytí

1. TLAKOVÉ PŘEDMYTÍ

je vhodné použít u každého více znečištěného automobilu, neboť případné pevné nečistoty by při mytí kartáčem mohly poškrábat lak. Mycí linky Christ dokáží předmýt celé vozidlo. Díky naklápěcím tryskám dokáží dokonale předmýt vozidla kombi i dodávky.

2. KOLOVÉ MYTÍ

Součástí tlakového mytí jsou zavodněné kolové kartáče, které dokáží kromě kol za pomoci tlaku vody krouživými pohyby dokonale předmýt i celý bok včetně nadkolí vozu.

3. PŘEDMYTÍ HORKOU PĚNOU

změkčí špínu usazenou na vozidle. Rozpouští nečistoty, oleje a napomáhá odstranění hmyzu. Vytvoří základ pro následné mytí šamponem.

4. HLAVNÍ MYTÍ KLOUBOVÝMI KARTÁČI

Elektronické řízení zajišťuje přesný tlak kartáčů a vůz je co nejopatrněji a nejefektivněji umyt. Díky kontaktnímu mytí je odstraněn i matný film z venkovního prostředí. Měkké mytí podél kontur vozu bez „stínu" přináší nejvyšší čistotu předních i zadních partií auta. Vysokou kvalitu mytí zajišťují také kloubové kartáče, patent firmy Christ, které nevynechají žádné místo a dvakrát obepnuté podél kontur umyjí vůz.

5. ROTAČNÍ SPODNÍ MYTÍ

další patent firmy Christ, se dokonale postará o podvozek Vašeho vozu. Dvě rotační trysky stříkající pod tlakem 85 Atm se pohybují pod celou délkou vozu a krouživými pohyby odstraní veškeré nečistoty.

6. HORKÝ VOSK

se zvýšeným leskem, ohřátý na 60 °C vytvoří na karosérii tenký film, který chrání před účinky slunce, rzi, soli a špíny, l těžce dosažitelná zákoutí jsou tímto horkým voskem chráněna po dobu maximálně 3 týdnů. Pak je nutno film obnovit.

7. SUŠENÍ

vysokým tlakem v chodu tam i zpět se postará o dokonalé vysušení. Mycí linky jsou vybaveny bočními výklopnými rameny, které s minimální ztrátou tlaku osuší Váš vůz. U nejmodernějších mycích linek je i naklápěcí střešní tryska.

KVALITNÍ MYTÍ

Provozovatelé mycích linek firmy Christ jsou označeny níže uvedenou samolepkou s nápisem MÝT Čl NEMÍT. Provozovatelé zahrnutí v pravidelném servisním programu, kde jsou pravidelně kontrolovány a seřizovány mycí linky odbornými techniky firmy Christ, pak samolepkou s nápisem VIP CHRIST.